Kasárne – srdce Brezna

Nová mestská štvrť v areáli bývalých kasární v Brezne ponúkne svojim budúcim obyvateľom moderné a funkčné bývanie s výbornou občianskou vybavenosťou v obklopení zelene. Po rokovaniach so zástupcami mesta, architektmi a špecialistami na plánovanie miest sme vypracovali urbanistickú štúdiu s optimálnym riešením na naplnenie silného dopytu súčasných aj nových obyvateľov mesta po novom kvalitnom bývaní a chýbajúcich služieb v danom území.

V súčasnosti predávame pozemky pod polyfunkciu a pozemky pod rodinné domy. Zároveň pripravujeme projekt na rekonštrukciu bývalej budovy mužstva.

Mesto v meste

Areál Kasární je situovaný v severozápadnej časti mesta Brezno na slnečných svahoch, s výbornou pešou dostupnosťou bez nutnosti používať automobily, so všadeprítomnou zeleňou a citlivým zakomponovaním do okolia. Všetky dôležité inštitúcie vrátane úradov a bánk sú situované v centre, teda len na skok od Kasární. Veľkou výhodou tejto lokality je, že v blízkosti sa nachádza nemocnica s poliklinikou. V meste funguje niekoľko materských, základných a stredných škôl, najbližšie sú vzdialené len pár minút chôdze. Budúci obyvatelia budú mať teda všetko potrebné na dosah – v susedstve pôsobí aj niekoľko silných potravinových reťazcov.


Nemocnica
Brezno
10 minút

Základná
škola
7 minút

Materská
škola
7 minút

Autom
do centra
5 minút

Autobusová
zástavka
3 minútyAktuálne


breznianska-kalvaria-vyhlad-mesto

Myšlienka Breznianskej kalvárie nás okamžite nadchla

Petra Dzurmanová, zástupkyňa primátora Brezna sa pustila do náročného, no o to zmysluplnejšieho projektu – vybudovanie Breznianskej kalvárie. Keď sme sa o tejto myšlienke dozvedeli, rozhodli sme sa priložiť ruku k dielu a pomôcť tak vytvoriť miesto, kde si každý vychutná to, čo mu je najbližšie: modlitbu, prechádzku prírodou či dychberúci výhľad na Brezno. „Už pri zrode tejto myšlienky som bol presvedčený o tom, že sme v Brezne svedkami niečoho veľkého a výnimočného. Ako primátor mesta som nesmierne hrdý na to, že v Brezne pribudol priestor s nespochybniteľnou duchovnou hodnotou, v ktorom si nájdu svoje miesto nielen veriaci. Verím, že ...
Čítajte viacMENU