Kasárne – srdce Brezna

Nová mestská štvrť v areáli bývalých kasární v Brezne ponúkne svojim budúcim obyvateľom moderné a funkčné bývanie s výbornou občianskou vybavenosťou v obklopení zelene. Po rokovaniach so zástupcami mesta, architektmi a špecialistami na plánovanie miest sme vypracovali urbanistickú štúdiu s optimálnym riešením na naplnenie silného dopytu súčasných aj nových obyvateľov mesta po novom kvalitnom bývaní a chýbajúcich služieb v danom území.

V súčasnosti predávame pozemky pod polyfunkciu a pozemky pod rodinné domy. Zároveň pripravujeme projekt na rekonštrukciu bývalej budovy mužstva.

Mesto v meste

Areál Kasární je situovaný v severozápadnej časti mesta Brezno na slnečných svahoch, s výbornou pešou dostupnosťou bez nutnosti používať automobily, so všadeprítomnou zeleňou a citlivým zakomponovaním do okolia. Všetky dôležité inštitúcie vrátane úradov a bánk sú situované v centre, teda len na skok od Kasární. Veľkou výhodou tejto lokality je, že v blízkosti sa nachádza nemocnica s poliklinikou. V meste funguje niekoľko materských, základných a stredných škôl, najbližšie sú vzdialené len pár minút chôdze. Budúci obyvatelia budú mať teda všetko potrebné na dosah – v susedstve pôsobí aj niekoľko silných potravinových reťazcov.


Nemocnica
Brezno
10 minút

Základná
škola
7 minút

Materská
škola
7 minút

Autom
do centra
5 minút

Autobusová
zástavka
3 minútyAktuálne


Horehronie: Domov talentovaných ľudí. Poznáte ich úspešné príbehy?

Horehronie nie je iba prekrásna príroda, malebné dedinky a dychberúce výhľady, ale aj ľudia. A práve v našom regióne nájdeme kopec inšpiratívnych a šikovných nadšencov. Vybrali sme pre vás 4 zaujímavé príbehy, ako človek dokáže pomôcť celému Horehroniu svojou nezlomnosťou, nadšením či láskou k domovu. Folková Karolína Hrušková, rodáčka z Čierneho Balogu je vyštudovaná ekologička, no známejšia je vďaka vyšívaniu a výrobe štýlových odevov pod svojou značkou Folková. Vždy rada tvorila, obľubovala štetec aj fotoaparát, jedného dňa však zobrala do rúk ihlu a začala vyšívať. Prvý výtvor skončil v koši, Karolína sa však nevzdala a dnes ju jej záľuba aj ...
Čítajte viacMENU