Kasárne – srdce Brezna

Nová mestská štvrť v areáli bývalých kasární v Brezne ponúkne svojim budúcim obyvateľom moderné a funkčné bývanie s výbornou občianskou vybavenosťou v obklopení zelene. Po rokovaniach so zástupcami mesta, architektmi a špecialistami na plánovanie miest sme vypracovali urbanistickú štúdiu s optimálnym riešením na naplnenie silného dopytu súčasných aj nových obyvateľov mesta po novom kvalitnom bývaní a chýbajúcich služieb v danom území.

V súčasnosti predávame pozemky pod polyfunkciu a pozemky pod rodinné domy. Zároveň pripravujeme projekt na rekonštrukciu bývalej budovy mužstva.

Mesto v meste

Areál Kasární je situovaný v severozápadnej časti mesta Brezno na slnečných svahoch, s výbornou pešou dostupnosťou bez nutnosti používať automobily, so všadeprítomnou zeleňou a citlivým zakomponovaním do okolia. Všetky dôležité inštitúcie vrátane úradov a bánk sú situované v centre, teda len na skok od Kasární. Veľkou výhodou tejto lokality je, že v blízkosti sa nachádza nemocnica s poliklinikou. V meste funguje niekoľko materských, základných a stredných škôl, najbližšie sú vzdialené len pár minút chôdze. Budúci obyvatelia budú mať teda všetko potrebné na dosah – v susedstve pôsobí aj niekoľko silných potravinových reťazcov.


Nemocnica
Brezno
10 minút

Základná
škola
7 minút

Materská
škola
7 minút

Autom
do centra
5 minút

Autobusová
zástavka
3 minútyAktuálne


Máte radi architektúru? Tieto stavby v Brezne si zaslúžia vašu pozornosť

Architektúra plní nielen funkčnú, ale často aj estetickú úlohu. Čím viac špičkových stavieb nás vo verejnom priestore obklopuje, tým lepšie sa v ňom cítime. Patríte aj vy medzi milovníkov architektúry? Realizácie, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť, nájdete aj v Brezne, metropole Horehronia. Ktoré to sú? Synagóga v Brezne Architektonický skvost s označením národná kultúrna pamiatka stojí na Štúrovej ulici 11 v Brezne. Bola postavená už v roku 1902, no v druhej polovici 20. storočia nemala využitie a chátrala. V roku 2016 sa konečne dočkala rekonštrukcie a tento jedinečný priestor ožil. Vychutnať si tu môžete nielen koncerty a kultúrne podujatia, ale ...
Čítajte viac
Loading...MENU