Kasárne – srdce Brezna

Nová mestská štvrť v areáli bývalých kasární v Brezne ponúkne svojim budúcim obyvateľom moderné a funkčné bývanie s výbornou občianskou vybavenosťou v obklopení zelene. Po rokovaniach so zástupcami mesta, architektmi a špecialistami na plánovanie miest sme vypracovali urbanistickú štúdiu s optimálnym riešením na naplnenie silného dopytu súčasných aj nových obyvateľov mesta po novom kvalitnom bývaní a chýbajúcich služieb v danom území.

V súčasnosti predávame pozemky pod polyfunkciu a pozemky pod rodinné domy. Zároveň pripravujeme projekt na rekonštrukciu bývalej budovy mužstva.

Mesto v meste

Areál Kasární je situovaný v severozápadnej časti mesta Brezno na slnečných svahoch, s výbornou pešou dostupnosťou bez nutnosti používať automobily, so všadeprítomnou zeleňou a citlivým zakomponovaním do okolia. Všetky dôležité inštitúcie vrátane úradov a bánk sú situované v centre, teda len na skok od Kasární. Veľkou výhodou tejto lokality je, že v blízkosti sa nachádza nemocnica s poliklinikou. V meste funguje niekoľko materských, základných a stredných škôl, najbližšie sú vzdialené len pár minút chôdze. Budúci obyvatelia budú mať teda všetko potrebné na dosah – v susedstve pôsobí aj niekoľko silných potravinových reťazcov.


Nemocnica
Brezno
10 minút

Základná
škola
7 minút

Materská
škola
7 minút

Autom
do centra
5 minút

Autobusová
zástavka
3 minútyAktuálne


O Brezne vyšla spomienková brožúrka

Knižka zachytáva 18 príbehov obyvateľov mesta, jeden je aj o kasárňach. 62- stranová publikácia vyšla len nedávno vďaka zásluhe Petry Dzurmanovej, zástupkyne primátora Brezna, ktorá pozbierala spomienky obyčajných ľudí a spojila ich do 18 jedinečných príbehov... „Mnohé z uvedených príbehov sú ukážkou obdivuhodnej ľudskej sily a odhodlania, ktoré môžu byť pre nás všetkých zdrojom inšpirácie...,“ rozpráva editorka publikácie Petra Dzurmanová.   Posledný publikovaný príbeh hovorí o živote v breznianskych kasárňach. Ako sa v ňom píše, kasárne začali stavať v roku 1937 pre potreby 2. hrubého delostreleckého pluku Edvarda Beneša. Po vypuknutí SNP sa na nádvorí kasární pod velením Samuela Sekurisa uskutočnila prvá partizánska prísaha slovenskej armády.  Na jeho počesť mu ...
Čítajte viacMENU