breznianska-kalvaria-vyhlad-mesto

Myšlienka Breznianskej kalvárie nás okamžite nadchla

Petra Dzurmanová, zástupkyňa primátora Brezna sa pustila do náročného, no o to zmysluplnejšieho projektu – vybudovanie Breznianskej kalvárie. Keď sme sa o tejto myšlienke dozvedeli, rozhodli sme sa priložiť ruku k dielu a pomôcť tak vytvoriť miesto, kde si každý vychutná to, čo mu je najbližšie: modlitbu, prechádzku prírodou či dychberúci výhľad na Brezno.

zastavenia-kalvaria-brezno

„Už pri zrode tejto myšlienky som bol presvedčený o tom, že sme v Brezne svedkami niečoho veľkého a výnimočného. Ako primátor mesta som nesmierne hrdý na to, že v Brezne pribudol priestor s nespochybniteľnou duchovnou hodnotou, v ktorom si nájdu svoje miesto nielen veriaci. Verím, že z úcty k ich práci a tiež úsiliu všetkých ostatných, tu breznianska Kalvária ostane aj pre nasledujúce generácie. Už pred dokončením sa stala vyhľadávanou lokalitou pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov hľadajúcich oddych, pokoj a harmóniu alebo len príjemnú prechádzku v peknom prostredí,“ približuje myšlienku kalvárie primátor mesta Brezna Tomáš Abel.

zastavenie-breznianska-kalvaria

Jednotlivé zastavenia sú dielom umelcov zo štyroch rôznych krajín vrátane Slovenska, vďaka čomu kalvária získava punc jedinečnosti. I tento fakt napomáha zatraktívneniu verejného priestoru, o ktoré sa ako spoločnosť už roky snažíme. Ďalším naším projektom, ktorý chce zvýšiť kvalitu života v Brezne je obnova Kasární Brezno a ich premena na modernú mestskú štvrť.

 


Nemocnica
Brezno
10 minút

Základná
škola
7 minút

Materská
škola
7 minút

Autom
do centra
5 minút

Autobusová
zástavka
3 minútyMENU